piątek, 26 lutego 2016

Kariera w psim biznesie: lekarz weterynarii

Powiedzieć „swoją przyszłość wiążę z psami” jest łatwo, trudniej natomiast określić co dokładnie takie stwierdzenie oznacza. Na pytanie o to, czym można się zajmować – zarówno w zawodowym, jak i hobbystycznym aspekcie – tak, aby psy były stale obecne w życiu postaram się odpowiedzieć w cyklu rozmów z rozmaitymi specjalistami z zakresu szeroko pojętej kynologii. Dziś przed Wami tajniki swojego zajęcia ujawni lekarz weterynarii, Kasia Kowalczuk.

***
D.: Bardzo dziękuję Ci, że zgodziłaś się poświęcić mi swój czas. Zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii – powiedz mi, jak zostać weterynarzem?

Kasia: Prosta sprawa, trzeba skończyć studia. Ale jeżeli chcemy przeanalizować drogę kariery przyszłego lekarza weterynarii tak całkiem, całkiem od początku to taka osoba musi kierować się na profil biologiczno-chemiczny. Żeby zostać przyjętym na studia należy zdać na maturze biologię i chemię na poziomie rozszerzonym, do tego wysoko. W Polsce jest kilka uczelni, na których można kształcić się w zakresie medycyny weterynaryjnej: Warszawa, Poznań, Lublin, Wrocław, Olsztyn i Kraków. Jednolite studia magisterskie trwają 11 semestrów. Nie kończą się praca magisterską, tylko ostatnim egzaminem.

niedziela, 21 lutego 2016

Recenzja: komplet spacerowy Warsaw Dog

Muszę przyznać, że nie jestem fanką robionych ręcznie akcesoriów dla psów. Wprawdzie są niebywale śliczne, ale rzadko zdarza się, aby były równie praktyczne i przyjemne u codziennym użytkowaniu, co cieszące oko. Jeśli dodać do tego długie terminy oczekiwania na realizację zamówień, nie trudno dojść do wniosku, że bardziej opłaca się zainwestować w gotowy produkt, którejś z topowych firm, dostarczających na rynek zoologiczny spacerowy ekwipunek. Chyba, że chodzi o cacuszka z Warsaw Doga.

Warsaw Dog to mała, rodzinna firma, tworzona przez Zosię z bloga Pies w Warszawie i jej męża Kubę – psiarzy z krwi i kości, którzy przed wypuszczeniem produktów na rynek testują je na swoich własnych futrach, Bonzo i Milce. A że ich psiaki do nie należą do grzecznych miniaturek ekipa Warsaw Doga doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na spacerze liczy się nie tylko oryginalny design.
 

piątek, 12 lutego 2016

Kynologiczny znaczy drużynowy

Mowa o sporcie, oczywiście. Tak się bowiem składa, że na sukces na zawodach pracuje nie jedna, a dwie składowe występującego zespołu – człowiek i pies. Co więcej, rola człowieka wcale nie zaczyna się i nie kończy na odpowiednim wyszkoleniu psa, chociaż czasem można odnieść zgoła odmienne wrażenie.
 

poniedziałek, 8 lutego 2016

Liebster Blog Award

Liebster Blog Award to krążący ostatnimi czasy w psiej blogosferze łańcuszek. Nie mogę się zdecydować, czy jest bardziej irytujący niż sympatyczny czy może jednak odwrotnie i pewnie spróbowałabym przesiedzieć cicho całą tę falę, gdyby nie aż trzy trzy nominacje – na dodatek od fajnych blogów: Co pies na to?, Collie & Malinois, Życie z Psem oraz Życie z futrzastym. W takiej sytuacji nie sposób uchylać się od odpowiedzialności, więc dziś przed Wami moje odpowiedzi na wszystkie bardzo skomplikowane pytania.
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...